Teklif ve Siparişlerinizi Kolayca Hazırlayın| Online Kullanım | Pastel Bulut

Teklif ve Sipariş

Alış ve satışlarınıza ait teklif ve siparişlerinizi hızlı ve pratik bir biçimde kolayca düzenleyebilirsiniz. Siparişlerinizi tam veya kısmi olarak sevk edilir, sevk edilen ve kalan miktarları takip edebilirsiniz. Plasiyerleriniz telefon veya tablet ile müşterilerine sıcak-soğuk satış yapabilir, tahsilat alabilirler


Siparişleri İrsaliyelendirme/Faturalandırma

Program içinde Bekleyen Siparişler sayfasında irsaliye veya faturaya dönüştürülmeyi bekleyen henüz sevk edilmemiş sipariş listesine ulaşabilirsiniz. Bekleyen siparişleri ürünler bazında seçerek tek bir tıklama ile irsaliyeye veya faturaya dönüştürebilirsiniz. Müşterinize ait birden çok sipariş varsa farklı siparişlerdeki sevk edeceğiniz ürünleri seçerek ve sevk miktarlarını girerek irsaliye veya fatura oluşturabilirsiniz. Sipariş sayfasında ürünlerin sipariş miktarını, sevk miktarını ve kalan miktarını takip edebilirsiniz


Plasiyer Tanımlama

Siparişlerde, satış elamanı (plasiyer) tanımlaması yapılabilmektedir. Eğer müşteriniz için daha önceden tanımlanmış bir plasiyer varsa yeni bir sipariş kaydı oluşturduğunuzda tanımlı olan plasiyer otomatik olarak gelir ancak siz dilerseniz eklenen plasiyeri değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.


İskonto Tanımlama

Siparişlerde eklediğiniz ürünlere satır bazında 4 adet iskonto girebilirsiniz. İskontoları yüzdesel olarak girilebileceği gibi, toplam tutar üzerinden de iskonto belirlenebilir.


Yazdırma İşlemi

Sipariş modülünde 3 tane sipariş tasarım şablonu hazır olarak gelmekte olup, dilerseniz şablon sayısını ihtiyacınız kadar arttırabilirsiniz ve her bir şablonu ayrı ayrı isimlendirebilirsiniz. Şablon tasarımlarını dilediğiniz gibi kendinize özgü düzenleyebilirsiniz. Tasarım konusunda destek ekibimizden de yardım talep edebilirsiniz.


Şube-Depo Seçimi

Firmanıza ait birden çok şube veya depo varsa, düzenleyeceğiniz siparişlerde siparişin ait olduğu şubeyi ve stokların yer alacağı depoyu belirleyebilirsiniz.


Saha Satışı (Sıcak-Soğuk Satış)

Plasiyerleriniz Pastel Bulut'a mobil cihazlar (tablet,telefon,laptop) üzerinden giriş yaparak sıcak satış, soğuk satış (sipariş toplama) ve tahsilat işlemi gerçekleştirebilir. Mobil cihazlara bağlanacak yazıcılar ile sipariş, fatura ve tahsilat makbuzlarını yazdırabilirler.

Ücretsiz Deneyin