Sipariş Programı

Teklif ve Siparişlerinizi Yönetin

 

Sipariş Programı

Teklif ve Siparişlerinizi Yönetin

 

Teklif ve Siparişlerinizin Sevk ve Takibini Kolayca Yapın

Alış ve satışlarınıza ait teklif ve siparişlerinizi hızlı ve pratik bir biçimde kolayca düzenleyebilirsiniz.  Siparişlerinizi tam veya kısmi olarak sevk edilir, sevk edilen ve kalan miktarları takip edebilirsiniz. Plasiyerleriniz telefon veya tablet ile müşterilerine sıcak-soğuk satış yapabilir, tahsilat alabilirler

Siparişleri İrsaliyelendirme/Faturalandırma

Program içinde’ Bekleyen Siparişler’ sayfasında irsaliye veya faturaya dönüştürülmeyi bekleyen henüz sevk edilmemiş sipariş listesine ulaşabilirsiniz. Bekleyen siparişleri ürünler bazında seçerek tek bir tıklama ile irsaliyeye veya faturaya dönüştürebilirsiniz. Müşterinize ait birden çok sipariş varsa farklı siparişlerdeki sevk edeceğiniz ürünleri seçerek ve sevk miktarlarını girerek irsaliye veya fatura oluşturabilirsiniz. Sipariş sayfasında ürünlerin sipariş miktarını, sevk miktarını ve kalan miktarını takip edebilirsiniz.

 

Sevk Edilen ve Kalan Miktar Takibi

Birçok şirket için alının siparişlerinin sevk ve takibinde sorunlar oluşmaktadır. Her bir sipariş içinde farklı miktarlarda ürünler olabilmekte ve her bir kalem ürün parçalı olarak sevk edilebilmektedir. Bazen farklı zamanlarda alınan siparişlerinde, tek seferde sevki mümkün olmaktadır. Bu gibi durumlarda alınan siparişlerin takibini yapmak karmaşık bir hal hal almakta ve kontrolden çıkmaktadır.

Pastel Bulut ile tüm bu karmaşıklığa son vermek çok kolay. Müşterilerinizden farklı zamanlarda aldığınız aldığınız farklı kalemlerdeki ürünleri dilediğiniz gibi parçalı olarak seçebilir ve tek bir irsaliye veya fatura ile sevk edebilirsiniz. İrsaliye veya faturalandırma işlemi yapıldıkça, sipariş kalemlerinin Miktar-Sevk-Kalan değerlerini kolayca görebilir, bekleyen siparişleri takip edebilirsiniz.

 

Plasiyer Tanımlama

Siparişlerde, satış elamanı (plasiyer) tanımlaması yapılabilmektedir. Eğer müşteriniz için daha önceden tanımlanmış bir plasiyer varsa yeni bir sipariş kaydı oluşturduğunuzda tanımlı olan plasiyer otomatik olarak eklenir ancak dilerseniz eklenen plasiyeri değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

Pastel Bulut'un Plasiyer Tanımlama özelliği, satış ekibinizin yönetimini ve takibini kolaylaştırır. Sistemimize satış elemanı (plasiyer) tanımlaması yapabilir ve bu bilgileri sipariş süreçlerinizde kullanabilirsiniz. Müşterinize daha önceden atanmış bir plasiyer varsa, yeni bir sipariş kaydı oluşturduğunuzda bu plasiyer otomatik olarak atanır. Ancak, ihtiyaç duyduğunuzda bu atamayı değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. Pastel Bulut'un Plasiyer Tanımlama hizmeti, sipariş yönetiminizi daha verimli hale getirir ve müşteri ilişkilerinizi geliştirir. Unutmayın, etkili bir plasiyer yönetimi, satış performansınızı artırmak ve müşteri memnuniyetini iyileştirmek için önemlidir. Bu nedenle, bir satış elemanını (plasiyer) doğru bir şekilde tanımlamak ve takip etmek, işletmenizin başarısında kilit bir rol oynar.

 

İndirim Tanımlama

Siparişlerde eklediğiniz ürünlere satır bazında 4 adet indirim girebilirsiniz. İndirimler yüzdesel olarak girilebileceği gibi toplam tutar üzerinden de indirim belirlenebilir.

Pastel Bulut'un İndirim Tanımlama özelliği, siparişlerinizde maliyet kontrolünü sağlamanıza yardımcı olur. Eklediğiniz her bir ürün satırı için dört adete kadar indirim tanımlayabilirsiniz. İndirimler, yüzdesel olarak girilebileceği gibi, toplam tutar üzerinden de belirlenebilir. Bu esneklik, işletmenizin indirim stratejilerini özelleştirmesini ve belirli ürünler, hizmetler veya müşteri segmentleri için en uygun fiyatlandırmayı sağlamasını kolaylaştırır. Pastel Bulut'un İndirim Tanımlama hizmeti, satış süreçlerinizi optimize eder ve müşteri memnuniyetini artırır. Unutmayın, etkili bir indirim yönetimi, müşteri sadakatini geliştirirken, kar marjlarınızı korumak için önemlidir.

 

Saha Satışı (Sıcak-Soğuk Satış)

Plasiyerleriniz Pastel Bulut'a mobil cihazlar (tablet, telefon, laptop) üzerinden giriş yaparak sıcak satış, soğuk satış (sipariş toplama) ve tahsilat işlemi gerçekleştirebilir. Mobil cihazlara bağlanacak yazıcılar ile sipariş, fatura ve tahsilat makbuzlarını yazdırabilirler.

Pastel Bulut'un Saha Satışı özelliği, satış ekibinizi mobil hale getirir ve iş süreçlerinizin esnekliğini artırır. Plasiyerleriniz, mobil cihazlar (tablet, telefon, laptop) üzerinden Pastel Bulut'a giriş yaparak sıcak satış ve soğuk satış (sipariş toplama) işlemlerini gerçekleştirebilir, ayrıca tahsilatlarını da yapabilirler. Saha satışları için özellikle uygun olan bu özellik, mobil cihazlara bağlanabilen yazıcılarla birleştirildiğinde sipariş, fatura ve tahsilat makbuzlarını hızlı ve kolay bir şekilde yazdırma olanağı sunar. Pastel Bulut'un Saha Satışı hizmeti, saha ekibinizin verimliliğini artırır ve müşteri hizmetlerini iyileştirir. Unutmayın, etkili bir saha satış yönetimi, müşteri ilişkilerini güçlendirir, satışları artırır ve işletmenizin genel başarısını yükseltir.

 

Yazdırma İşlemi

Sipariş ve Teklif modülünde hazır olarak sunulan şablonlara ek olarak istediğiniz kadar şablon ekleyebilir ve tasarımlarını kendinize özgü düzenleyebilirsiniz. Tasarım konusunda teknik ekibimizden de yardım talep edebilirsiniz. Mobil cihazlardan bluetooth yazıları ile yazdırma işlemi yapabilirsiniz.

Pastel Bulut'un Yazdırma İşlemi özelliği, belge tasarımınızı ve iş süreçlerinizi özelleştirmenize olanak sağlar. Sipariş ve Teklif modüllerinde sunulan standart şablonlara ek olarak, ihtiyaçlarınıza ve işletme kimliğinize göre özelleştirilmiş şablonlar ekleyebilirsiniz. Tasarımlarınızı sizin için en uygun hale getirmek için, teknik ekibimizden yardım talep edebilirsiniz. Ayrıca, mobil cihazlardan bluetooth yazıcılarına bağlanarak hızlı ve etkili bir şekilde yazdırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Pastel Bulut'un Yazdırma İşlemi hizmeti, profesyonel belgeler oluşturmanızı ve işletmenizin imajını güçlendirmenizi sağlar. Unutmayın, etkili ve çekici bir belge tasarımı, işletmenizin marka algısını iyileştirir ve müşteri deneyimini artırır.